Комп'ютерний майстер шахрай

Напевно, ви вже бачили оголошення «Комп'ютерний майстер» на своїх під'їздах, як на фото.

Оголошення комп'ютерний майстер

Почали вони з'являтись приблизно від початку 2022 року. На жаль, ця шахрайська схема з росії дійшла і до нас, в тому числі і в Хмельницький. Пояснимо, в чому її суть.

Коли ви телефонуєте на вказані в оголошеннях номери (вони можуть бути різні), то розмовляєте не безпосередньо з майстром, а з оператором, який знаходиться у зовсім іншому місті. Він приймає замовлення і передає його майстру, із яким співпрацює там, звідки воно поступило. Ніби нічого страшного, клієнт шукає майстра і знаходить його. Навіть у нас є партнери, які за невелику оплату (яку потім вкладають у рекламу) дають нам замовлення. Але ось тут і криється велика різниця. У таких компаній домовленість із «майстрами», що ті віддають їм приблизно 70% від заробітку. Відповідно, щоб заробити більш-менш достойну суму за свою роботу, вони змушені брати з клієнтів величезні гроші. А як це зробити? Адже не можна сказати, що, наприклад, переустановка Windows коштує 2000грн., коли середня ціна по місту 500 (не будемо брати до уваги магазини, де людям і так встановлюють по такій ціні). Такий «майстер» починає брати гроші за ніби то установку кожного драйвера, за міфічне налаштування BIOS, за чистку від вірусів щойно встановленої операційної системи і т.д. І так набігає сума, за яку можна купити половину нового комп'ютера. Ось вам приклад якогось виписаного папірця таким «майстром», який нам показав наш колега з Хмельницького.

Як вам вартість робіт? Те, за що мало б бути від сили до 1000грн, тут потягнуло на 5400. І цьому хлопців навчають на тренінгах, як правильно дурити людей. Це жах. До речі, характерні ознаки оголошень подібних шахраїв, це фото «майстра», а також зазначення «Пенсіонерам знижка», «Живу поряд», «Працюю з ... до ...», «Приїду за 30хв.».

І ще один можливий розвиток подій. Коли ваш комп'ютер чи ноутбук забирають в майстерню. Ми дуже раді, що 99% наших клієнтів довіряє нам і без проблем віддають свою техніку в наш СЦ. Але в даному випадку ці хлопці везуть комп'ютери у невідомі сервісні центри, де вам також вигадують неіснуючі проблеми та пропонують відремонтувати за скажені гроші. А у разі відмови ви вже навряд чи колись побачите свою техніку, адже вам навіть не сказали, куди її відвезуть.

Тому порада від нас. Якщо вже викликали якогось сумнівного майстра і не знаєте, за що вам виставили величезний рахунок, поцікавтесь, які комплектуючі були замінені, їх приблизними цінами. А якщо там тільки за роботу буде кілька тисяч і людина буде вимагати ці гроші, сміливо викликайте поліцію. І звертайтесь до нас, допоможемо із ремонтом за адекватними цінами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *